Nemůžete najít produkt, který hledáte? Uděláme všechno proto, abychom vám ho sehnali nebo vyrobili. Pošlete nám poptávku nebo obrázek na info@arteffact.eu :)

Obraz "Angel-LOVE" Pop-art

Značka: Josef Rataj
278 300 Kč 230 000 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
19.8.2022

  • Obraz Pop-art s názvem "Angel-LOVE" 

Detailní informace

Detailní popis produktu

  • Obraz "Angel-LOVE"
  • Autor: Josef Rataj
  • Technika: Pop-art
  • Materiál: plátno na dřevěném rámu
  • Rozměr: 120 x 100 cm
  • Signováno vlastnoručně autorem
  • Unikátní série pro Arteffact.
  • ČR

Josef Rataj (* 29. 5. 1979, Plzeň) Malíř, výtvarník, performer. Kladný vztah k umění u něj rodina budovala již od útlého dětství. K vlastní tvorbě se dostal během svých opakovaných cest do Los Angeles, kde ho naprosto uchvátil reklamní design a kýčovitý styl pop-artu 50. let, zářící Venice Beach a pulzující reklamní štíty kasin Las Vegas. Nepřehlédnutelnost neónových barev, neporazitelných superhrdinů a světa rostoucího konzumu ho nasměroval k jeho současné umělecké kariéře. Dnes se Josef Rataj řadí mezi průkopníky tohoto stylu u nás. Mimo pop-artu kombinovaného s abstrakcí se věnuje též tvorbě 3D objektů.

Nezůstalo však jen u tvorby na plátna a stěny. Svůj osobitý styl promítl během více jak 15 let do několika multimediálních show a do spolupráce na kolekcích oblečení známých značek. Nyní v kooperaci s předními designéry pracuje na zcela novém projektu pod vlastním jménem. Pro začínající umělce organizuje workshopy a podílí se na choreografii show kombinující malbu a tanec. V projektech jako např. Colour Heroes propojil své malířské umění s talentovanými tanečníky, akrobaty a kaskadéry, a vytvořil tak koncept kombinující techniku rychlomalby a tanečního vystoupení. Během několika málo minut a za doprovodu skupiny performerů Josef oživuje na prázdných plátnech portréty známých i fiktivních osobností. Tato vizuální jízda dnes doprovází vystoupení nejznámějších českých a zahraničních hudebníků a díky originálnímu pojetí se stala vyvrcholením programu řady festivalů a společenských akcí.

Obrazy Josefa Rataje jsou zastoupeny v privátních sbírkách po celém světě a objevují se také v městských expozicích a moderních komerčních projektech. 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Pop art jako investiční umění

Malíř, výtvarník, performer. Dnes se Josef Rataj řadí mezi průkopníky pop artového stylu u nás. Mimo pop-artu kombinovaného s abstrakcí se věnuje též tvorbě 3D objektů. Nezůstalo však jen u tvorby na plátna a stěny. Svůj osobitý styl promítl během více než 15 let do několika multimediálních show, i do spolupráce se známými módními značkami.

Nyní v kooperaci s předními designéry pracuje na zcela novém projektu pod vlastním jménem. Pro začínající umělce organizuje workshopy a podílí se na choreografiích show kombinující malbu a tanec. V projektech, jako je například Colour Heroes, propojil své malířské umění s talentovanými tanečníky, akrobaty a kaskadéry, a vytvořil tak koncept kombinující techniku rychlomalby a tanečního vystoupení. Během několika málo minut oživuje na prázdných plátnech portréty známých osobností. Tato vizuální jízda dnes doprovází vystoupení nejznámějších českých i zahraničních hudebníků, a díky originálnímu pojetí se stala vyvrcholením programu řady festivalů a společenských akcí.

Obrazy Josefa Rataje jsou zastoupeny v privátních sbírkách po celém světě a objevují se také v městských expozicích a moderních komerčních projektech.

Kdo jsem

Jsem blázen do pop artu. Lásku k tomuto stylu ve mě zapálily opakované pobyty ve státech a taky film Warholka. Inspirovalo mě např. Las Vegas, kde každý hotel má jiný design, nebo návštěvy do hollywoodských Universal Studios. Snažím se vytvářet atmosféru starých nebo oloupaných zdí a reklamních ploch, kde se vystřídalo více umělců a na zdech zůstalo pár starých plakátů.

Co dělám

Pop art po svém! Mixuju starý warholovský pop art v kombinaci s novodobým abstraktním uměním. Konzum, který nás obklopuje na každém kroku, zahrnuju do svých děl. Ať už jsou to obrazy, sochy nebo zrcadla. V tuto chvíli se zaměřuju na bundy, například křiváky á la Freddie Mercury nebo Sex Pistols. Nechceš portrét ani nic na plátně? Jsem multifunkční. Pop art ti dám na bundu, betonové umyvadlo nebo stůl z bahenního dubu!

Proč to dělám

Hledal jsem svůj smysl života a našel ho v pop artu. Každý by se měl držet toho, co mu jde nejlépe a co ho dělá šťastným. Jako člověk a umělec se stále rozvíjím a baví mě posunovat styl pop artu dál. Například skrze mé obrazy andělů v kostelech, jejichž syté barvy skvěle zapadají do daného prostředí. Nebo do industriálních prostor Arteffactu. No přijďte a posuďte sami.

Přehled prací

Produkty na prodej

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení